AlışverişCilt Bakımı

DEFNE YAPRAĞININ CİLT ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

 

Kadınlar için günlük rutinin en önemli aşamalarından biri, cilt bakımı temizliğidir. Bu temizliği yaparken olabildiğince doğal ürünleri kullanmak en özen gösterdiğimiz durumlardan biridir. Bunu başarmak da öyle zor bir iş değil. Defne yaprağı, piyasadaki ürünlerin dışında cildinizi temizleyebileceğiniz, besleyebileceğiniz oldukça faydalı bir bitkidir. Doğadan gelen değerli bir mucize olan defne yaprağı, cildinizi arındırır, parlatır, tertemiz bir görüntü yakalamanıza yadım eder.

Defne Yaprağı Nedir, Hangi Bitki Ailesindendir?

Defne yaprağı, her mevsim yeşil kalabilen, kokusuyla insanları cezbeden, yapraklarının kullanım alanı oldukça geniş olan bir bitkidir. Mutfakların vazgeçilmez ürünlerinden biri olan defne yaprağı, alternatif tıp alanının da son zamanlarda sık tercih edilen bir üründür. Akdeniz iklimine özgü bir bitki olan defne yaprağının içinde vücuda iyi gelen birçok bileşen bulunur. Vitamin, bakır, potasyum, kalsiyum, magnezyım, çinko, demir, selenyum ve manganez açısından son derece zengin olan defne yaprağı, vücudun ihtiyaç duyduğu besini karşılamada oldukça önemlidir. Uzmanların soğuk algınlığı, grip gibi belirtilere iyi geldiğini söyledikleri defne yaprağı cildi temizlemesi, gençleştirme etki göstermesi bakımında artık kozmetik ürünlerinde de kullanılmaktadır. İçinde bulunan bileşenlerin içerdiği antioksidan sayesinde cilde nem desteği vermede değerli bir bitkidir.

Defne Yaprağının Cilde Faydası

Akdeniz iklimine özel bir bitki olan defne yaprağı, kendine has kokusuyla insanı kendin çeken bir özelliğe sahiptir. Bu özelliğe bir de cilde olan faydaları eklendiğinde tercih edilmemesi imkânsız bir hale gelir. Âdeta şifahi bir yanı olan defne yaprağının ciltte sağladığı en önemli yarar, sivilce, siyah nokta, akne gibi sorunları gidermesidir.

Ciltte beliren siyah nokta, sivilce, akne, güneş lekeleri her zaman can sıkar. Bunları gidermenin birçok yolu vardır ama bazen çözümler kısa vadeli olabilir. Böyle olunca da cildi temizlemek keyif verici bir hal olmaktan çıkar, âdeta işkenceye döner. Bu tip bir durumla karşılaşmamak için Lyin Skincare’in defne yaprağı ile üretilen ürünlerini kullanabilirsiniz. Hem cildiniz temizlenir hem de cilt temizliğiniz keyif veren bir hale bürünebilir. Tüm cilt tiplerine göre hazırlanan ürünleriyle cilt bakımınız eksiksiz olacaktır.

Cilt Dostu Defne Yaprağı!

Cildimiz hepimiz için aynı öneme sahip. Her gün kendimize defalarca bakar, nasıl göründüğümüzü merak ederiz. Kendimizi mutlu hissetmemiz de cildimizde gördüğümüz temizlikle doğru orantılıdır. Cilt, gün içinde çeşitli şartlara maruz kalarak kirlenir, istenmeyen bir görüntüye sahip olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmanın yolu de defne yaprağı ile yapacağınız bir cilt temizliğinden geçer.

Defne bitkisinin tohumlarından elde edilen defne yağı, cildinizi temizlemek için oldukça önemli bir bileşendir. İçinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde cildinizin ihtiyaç duyduğu tüm besini almanıza yardım eder. Gün içinde yolda yürürken çevre kirliliğine, yemeğinizi yerken fazla yağa maruz kalabilirsiniz. Ya da cildinizi düzenli bir şekilde temizlemezseniz gözeneklerin yağ ile dolmasına, cildinizin nefes alamamasına neden olabilirsiniz. Cildiniz bu şekilde bir uygulamayla karşı karşıya ilk önce sivilce, akne çıkararak tepki verir. Bu görüntü de kimsenin hoşuna gitmez. Defne yaprağı ile elde edilen ürünler sizin bu halinizi onarmada faydalı bir destekçiniz olacaktır. Lyn Skincare Arındırıcı Peeling bunlardan biridir. İçinde defne yaprağı tozu ve defne yaprağı suyu barındıran peeling, içinde bulunan arındırıcı mikro tanecikler ile kirden tıkanmış cilt gözeneklerinizi temizler, siyah nokta, akne, sivilce oluşmasına sebep olan yağdan kurtulmanıza yardım eder. Cildin üzerinde bulunan ölü deriden de arındıran bu ürün, cildinizin parlaklık kazanmasına, ışıltılı bir görünüme kavuşmasına yardım eder.

Cildinizin Nemini Dengede Tutun

Sağlıklı bir cilt görünümüze sahip olmanız için cildinizin yeterli neme ulaşması gerekir. Defne yaprağından elde edilen defne yağı, bu nemi almanıza ve dengede tutmanıza yarım eder. Defne yağı içerisinde anti-oksidan barındırmaktadır. Doğal bir iyileştirici görevi olan defne yağı, içinde bulunan vitamin ve mineraller ile cildinizi beslerken kaybolan nemini tekrar kazanmasına olanak sağlar. Hem kuru ciltlerin hem de yağlı ciltlerin ortak bir derdi olan cilt nemi, Lyn Skincare Nemlendirici Krem ile kolaylıkla yakalanabilir. Cilt temizlendikten sonra açılan gözeneklere güzelce yedirilen bu krem, paraben gibi kimyasal maddeler içermediği için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir üründür.

Defne Yaprağı ile Cildinizi Gençleştirin

Doğal bir antibiyotik özelliği içeren defne yaprağı, cildinizin temizlenmesine olanak sağlarken aynı zamanda daha genç bir görüntüye kavuşmanıza da yardım eder. Sivilce, akne gibi zararlı yağlardan arındırılan cilt, sağlıklı olacağı için gençleşme yolunda da emin adımlarla gider. Defne yaprağının yağı ile cildinize yapacağınız bakım, cildinizin yaşlanmasını engelleyebilir, daha dinç, enerjili bir cilde sahip olabilirsiniz. Bileşenlerinde defne yaprağı yağı bulunduran Lyn Skincare Yaşlanma Karşıtı Serum cildinizin istediği nemi almasına yardım eder, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır ve düzenli kullanıldığında cilt, istenilen genç görünüme sahip olur. Cildinize zarar veren, cildinizi yağlı gösteren, rengini kaybettiren toksinlerden arındırarak hoş bir görüntü elde etmenize olanak sağlar.

Defne Yaprağı Çayı ile de Cildinizi Koruyabilirsiniz  

Defne yaprağını bir krem, peeling ürünü olarak kullanabildiğiniz gibi çay olarak da tüketebilirsiniz. Çay şeklinde tüketildiği zaman da istediğiniz sağlıklı cilde ulaşmanıza yardım edecektir. Defne yaprağı çayı ile vücudunuz size yaramayan fazla suyu atarak daha sağlıklı olacaktır. Vücutta bulunan fazla su, ödem olarak da bilinmektedir. Ödem, bilindiği gibi vücutta çok fazla bir şişkinlik yaratmakta ve gün içinde hareket etmeyi dahi zorlaştırmaktadır. Özellikle kilo vermek isteyenler için ödem, büyük bir derttir. Defne yaprağı çayı, bu tip bir sorununu varsa sizin en büyük kurtarıcınız olacaktır.

Lyn Skincare Çay, içinde bulunan defne yaprağı ve birkaç önemli bitki ile vücudunuzu içeriden desteklemeye yardım eder. İsteğe bağlı olarak günde bir-iki sefer içebileceğiniz bu çay ile vücudunuzda fazla bulunan sudan, haliyle şişkinliğinizden kurtulabilirsiniz. Böylelikle hareket etmenizi zorlaştıran, vücudunuza zarar veren maddelerden kurtulur, günününüz daha keyifli geçirebilirsiniz.

Değerli bir antioksidan olan defne yaprağı, sindirim sisteminizi dengede tutmanıza katkı sağlayan bir üründür. Sindirim sisteminizin iyi çalışması demek, vücudunuzun sağlıklı olduğu anlamına gelir. Sağlıklı vücut da hiçbir zaman gereksiz yağlanmalarla, lekelerle karşılaşmaz. Yüzünüzün her gün ışıl ışıl olmasını istiyorsanız, siyah nokta temizlemekle uğraşmak istemiyorsanız, her daim genç ve canlı bir görüntüyü yakalamak istiyorsanız defne yaprağı içeren ürünleri kullanmanız size tavsiyemizdir.

Defne yaprağı içeren ürünlerin cilde faydalarıyla ilgili şurayı ziyaret edebilirsiniz: https://www.lynskincare.com/defne-yapraginin-cilde-faydalari-nelerdir/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu