AlışverişEvLife Style

Zamansız Şıklık Sunan Mobilyalar: Köşe Koltuk Takımları

Köşe Koltuk Takımları

Yaşam alanlarının konfor alanı olarak görülen salonlarda koltuk seçimi son yıllarda önemli bir hale gelmiştir. Yorgunluğu atmak ve yakın çevreyle bir araya gelmek için köşe koltuklar oldukça pratik bir seçenektir. Modern, klasik ve geniş renk skalası olan koltuklar için farklı renk tonu minderler seçilebilir ve hoş görüntü elde edilen kontrast ile daha da artırılabilir. Ayrıca köşe koltuğu takımının renk ve modeline uygun olarak seçeceğiniz koltuk şallarıyla da konfor alanınızda modayı yakalayabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Köşe Koltuk Stilleri ile Trendi Yakalayın

 

Yaşam alanları için oturma grubu seçimi, hem kişisel ihtiyaçlar hem de konukları ağırlayabilme noktasında önemli bir husustur. Köşe koltuk takımı tercih eden kullanıcılar, ayaklarını uzatıp keyif yapabildiklerini ve kalabalık toplanmalarda insanların birbirinden uzak kalmayarak sohbete dahil olmalarını sağlar.

 

Çeşitli kumaş seçenekleri ile karşınıza çıkan köşe koltuklar çoğunlukla dekorasyonda modern bir izlenim bırakır ve konforu sevenlerin vazgeçemediği ürünler arasındadır. Çoğunlukla küçük sehpalar, takımların tamamlayıcı aksesuarı olarak tercih edilir. Koltuğa tam olarak yerleşen ayaklı sehpa modelleri, koltuğun tasarımına göre seçilerek bir bütün olarak göze hitap etmeyi sağlayan pratik ürünlerden biridir.

 

Fazla yer kaplamayan ve evi ferah gösteren köşe koltuk takımları, minimal dizayn seven kullanıcılar arasında oldukça popülerdir. Bazı köşe koltuk modellerinin baza kısmından çıkan eklenti ayakları uzatmak için tasarlandığından farklı bir işlevsellik sunar. Kullanım rahatlığı yanı sıra her zevke hitap eden köşe koltuk takımları, doğru seçimle alanı ferah gösterir. Buna karşın doğru konumlandırılmadığında ise alanın daralmasına neden olabilir. Bu noktada önemli olan kullanılacak alanın ölçüsüne dikkat etmek ve en optimal düzeyde bir seçim yapmaktır. Aksi takdirde oda içerisinde hareket alanı kısıtlanabilir ya da tam tersi işlevsiz boşluklar kalabilir.

 

Köşe koltuk modelleri genellikle L tipinde olduğu için iki duvarın kesişim noktasına konularak şık bir görünüm elde edilir. Koltuk yanlarında bir miktar boşluk bırakarak, sehpa, zigon veya büyük ev bitkileri için dekorasyon açısından eklektik bir izlenim bırakabilirsiniz. Köşe koltuk modelleri arasında açılabilen ve açılamayan modeller vardır. Ancak son zamanlarda tasarlanan koltuk modellerinin çoğu yatak olabilir şekildedir. Çoğu köşe koltuk takımının oturma minderi geniş yapıda olduğundan, açılmasına gerek kalmadan yatılı misafirler için yatak şeklinde de kullanılabilir. Öte yandan bazalı ve bazasız seçenekleri olan L koltuklar, depolama ve saklama alanı sunarak ekstra fayda sağlar.

Evin En Şık ve Konforlu Köşesi

 

Köşe koltuk seçiminde odanın büyüklüğü ve şekli, tercih edeceğiniz model türüne yardımcı olur. L, U ve yarım daire şeklinde tasarlanan köşe koltuk modelleri, genel dekorasyon stiline, zevke ve kullanım şekline göre tercih edilmelidir. L koltuk, odanın en az kullanılan duvarına yerleştirilerek geçiş alanı daralması gibi sorunları engeller. Özellikle televizyon karşısındaki uzanma bölümüne konumlandırılması, daha konforlu ve keyifli vakit geçirmek için ideal kullanım sunar.

 

L koltuk fiyatları, boyutlarına, kumaşına, materyal ve kalitesine göre farklılık gösterir. Geniş salonlar için en ideal model U şeklindeki takımlardır. Böylelikle duvar yönüne sabitleme ihtiyacı doğmayacağından, daire şeklinde uzanan yapısı sayesinde her noktasını kullanılabilir. Köşe koltuklar, bulunduğu alana seçtiğiniz modelin tarzına göre hava katar. Örnek vermek gerekirse genel ev dekorasyonu country tarzına uygunsa daha heybetli ve gösterişli takımlar seçebilirsiniz. Özellikle deri kaplama modeller kullanıldıkları alanda göz alıcı bir etki yaratacaktır. Farklı dekorasyon tarzlarına hitap eden köşe koltuk takımlarını Engince Mobilya’nın geniş ürün yelpazesi içerisinde bulabilir, stilinizi konforlu şekilde yansıtabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu