AlışverişCilt BakımıGüzellik

Cildinize Yoğun ve Etkili Bakım Sunan Maske Ürünleri

Farklı cilt sorunları için tasarlanan, kısa sürede uygulanarak derinlemesine etki sağlayan, seçkin markaların ürünü yüzlerce maske, Watsons’ta sizleri bekliyor. Cilt bakımına özen gösterenlerin tercihi olan yüz maskesi çeşitleri, tek kullanımlık kağıt ve tüp/kavanoz ürünler olarak çeşitleniyor. 20’li yaşlardan itibaren uygulanması önerilen bakım ürünleri; hava kirliliğine, cilt sorunlarına, yaşlanma belirtilerine karşı özel etkiler göstererek yoğun bakım vadediyor. Yüzünüze ihtiyacı olan nemi, renk eşitleyici etkiyi, derinlemesine temizliği veya siyah nokta önleyici antioksidanları veren ürünler, her cilt tipi için farklı çeşitler bulunduruyor. Kuru, karma veya yağlı ciltler için maske arayanlar, ihtiyaçlarına uygun ürünleri bir arada bulabiliyor.

Cildinizi Tanıyın, Doğru Maske Bakımını Seçin

Ürünler seçilirken cilt tipine ve cilt sorunlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Bazı ürünlerde yalnızca uygun olduğu cilt tipi belirtilirken bazılarında yaş aralığı ile seçime rehberlik ediliyor. Kimi ürünler ise direkt cilt sorunlarını hedefleyen çözümlerle raflarda yerini alıyor. Cildi toksinlerden ve serbest radikallerden arındırmayı sağlayan detoks bakımı, akneli ciltler için sivilce maskesi veya siyah noktalarla savaşan, gözenekleri temizleyen siyah nokta maskesi cildinizin ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Çeşitlerin birçoğunda doğal ürünlerin yoğun etkisi sunuluyor. Ciltte derinlemesine temizlik etkisi sağlayan aktif karbon, kömür maske ile evlerinize gelirken topraktan gelen mucizevi bakım kil maskesi ile şişeleniyor. Nemlendirici modellerde bal, çiçek özleri ve doğal yağlar kullanılabilirken serumlar da maske içine yerleştirilerek etkinin yoğun olması sağlanıyor. Aloe vera etkili nem bakımları, hyalüronik asit katkılı anti-aging etkili ürünler, son yılların da trend kozmetik ürünleri arasında gösteriliyor.

Yoğun Bakım, Kolay Uygulama ile Evlerinizde

Yüz maskesi ürünlerinin uygulamaları ürün özelinde değişebiliyor. Kağıt maske çeşitleri, temiz ve tonikle sıkılaştırılmış cilde uygulanarak bekleniyor. Ortalama 15 dakika sonrasında ürün çıkarılarak cilt üzerinde kalan ıslak maddeler masajla cilde yediriliyor. Kan dolaşımını hızlandıran masaj, serumun cilt tarafından emilmesine de yardımcı oluyor. Nemlendirici, anti-aging etkili ürünler genellikle kağıt formunda sunuluyor. Temizleyici etkili, kil katkılı ürünler ise hafif nemli cilde sürülerek kuruyana kadar bekleniyor. Kuruyan maske, renk değişiminden anlaşılabiliyor. Cilt bir havlu yardımıyla ılık su ile durulanırken geriye derinlemesine temizlenmiş ve yumuşacık bir cilt kalıyor. Cilt maskesi ortalama haftada 1-2 kez uygulanıyor. Aldığınız paket üzerinde başka bir kullanım önerisi veya kullanım sıklığı ibaresi varsa o bilgiyi baz almalısınız.

Cildinize Hak Ettiği Değeri Veren Ürünler

Maske denilince akla hep yüz ürünleri gelse de dekolte bölgesi, gıdı ve boyun çevresi gibi farklı alanlara da maske uygulanabiliyor. Bölge için özel çözüm vadeden ürünler bulunurken nem bombası gibi ürünler ise vücudun neme ihtiyaç duyan yerlerine uygulanabiliyor. Hassas göz çevresi gibi bölgelere ise her bakım ürününün uygulanması doğru değil. Göz çevresi için özel hazırlanan patch’ler, göz etrafına yerleştirilen pedlerle kullanılıyor. Nemli ve üzeri serumla kaplı olan pedler göz altlarına veya çevresine yerleştirilerek 15 dakika kadar bekleniyor. Hassas göz derisini toparlamaya yardımcı olan patch’ler çıkarıldıktan sonra, parmaklar aracılığıyla tampon hareketlerle ürün cilde yediriliyor. Parmakların göz derisini çekmemesi önemli, nazik göz derisi çekildiğinde kırışıklığa meyilli hale gelebiliyor. Yalnızca tampon hareketler ve hafifçe bastırıp çekme ile ürün iyice göz çevresinde kaybolana dek masaj uygulanıyor.

Dudak derisinin pürüzsüz ve nemli olması için tasarlanan dudak patch’leri de bulunuyor. Ürünlerin uygulama esnasında yutulmaması önem arz ediyor. Dudağa yerleştirilen pedler sayesinde dudak çevresindeki kırışıklıkların, pürüzlerin hafiflemesi hedefleniyor.

Tek kullanımlık veya uzun ömürlü olan ürünlerden dilediğinizi seçebilir, cildinize yoğun bakım verebilirsiniz. Watsons ürünleri arasından hemen sipariş verin, cildinizi bakıma doyurun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu