AlışverişDekorasyonLifestyle

Rahatlığı ile Keyfin Vazgeçilmezi: Baba Koltuğu Modelleri

TV koltuğu veya baba koltuğu olarak anılan tek kişilik koltuklar, konforu ön planda tutan evlerinin olmazsa olmazı. Yoğun sünger dolguları, açılır kapanır özellikleri, ayak sehpası eklentisi ile fark yaratan koltukları, dekorasyona uydurmak ise kimi kullanıcılar için biraz zor oluyor. Oysa, dikkat edilecek küçük detaylarla baba koltuklarını kolaylıkla odalarınıza yakıştırabilirsiniz. Vazgeçilmeziniz olacak dinlenme koltukları ile yorgunluğu keyifle atacak, salonlarınıza ve oturma odalarınıza rahatlığı onunla getireceksiniz.

Seçtiğiniz Baba Koltuğu Odanıza Yakışsın

Odanızın özelliklerini dikkate alarak, ufak değişikliklerle baba koltuğunu dekorasyona yakıştırabilirsiniz. Öncelikle dizaynı gereği bir hayli büyük olan televizyon koltuğu modellerinin geniş alana yerleştirilmesi gerekiyor. Önünden ayak sehpası çıkan, geriye doğru açılarak rahatlıkla uzanmanıza yardımcı olan koltukların ön ve arkasında birer metre kadar boşluk olmasına dikkat etmelisiniz. Bu koltuklar eğer diğer mobilyalarla yan yana koyulursa sıkışık bir görüntü verebiliyor. Eğer salonunuza baba koltuğu koymayı düşünüyorsanız, arkasına metal raflardan oluşan bir kitaplık, yanına uzun ve ince bacaklı sehpalar yerleştirerek oturma alanınızı genişletebilirsiniz. Işık alan, içerisinde ayna bulunan yani daha aydınlık ve ferah görünen salonlarda baba koltukları çok daha hoş duruyor. TV koltuğunu televizyonun karşısına yerleştirirken çapraz olarak konumlandırırsanız koltuğun çok daha zarif göründüğünü fark edebilirsiniz.

Enza Baba Koltuğu Modelleri Uyumlu ve Kullanışlı

Enza Home baba koltuğu tasarımlarında 1. sınıf konstrüksiyon kullanarak daha uzun ömürlü bir kullanım olanağı oluşturuluyor. Kaliteli dolgu malzemesi ile konfor sunan koltuklar, ergonomik yapısı ile bel ve omurga sağlığını koruyor. Sırt ve uzanma fonksiyonları ile kullanışlılık sunan koltuklar, farklı renk ve doku seçenekleri ile diğer mobilyalara da uyum sağlıyor. Salonunuzdaki baba koltuklarını kombinlerken, odanızda bulunan diğer renklerle benzer tonlar ya da zıt renklerle göz alıcı bir uyum yakalayabilirsiniz. Bej ile mavi, kahverengi gibi renkleri bir arada kullanabilir, turuncu-yeşil, gri-pembe, kırmızı-gri gibi renklerde koltukları eşleştirerek dekorasyonda uyum sağlayabilirsiniz. Koltuğunuzu seçerken sadece döşemeye değil, koltukların kol ve sırt iskelet modellerine de dikkat etmelisiniz. Yuvarlak hatlı kolları olan bir TV koltuğunu, benzer modellerdeki kanepeler ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha sert hatlarla tamamlanan yüksek kollu modelleri, yine ona uygun kanepelerle tamamlayabilirsiniz. Sallanır baba koltuğu seçtiğinizde ise yerleştireceğiniz yere önem vermelisiniz. Eğer salonunuzda boydan boya cam bulunuyorsa koltuğunuz manzarayı izlerken size keyifle eşlik etmeye hazırlanıyor. Aydınlık cam kenarları TV koltuğu yerleştirmek için ideal seçenekler sunuyor.

Baba Koltuğu Fiyatı ve Konforu ile Yüz Güldürüyor

Baba koltuk fiyatları, ürünün manuel veya elektronik kontrole sahip olmasından döşeme ve iskelet özelliklerine kadar farklı noktalar dikkate alınarak belirleniyor. TV koltuğu fiyat kıyası yapacağınızda dekoratif detayların yanı sıra teknik özelliklere de bakmalısınız. Konstrüksiyon kalitesi, dolgu malzemesi, elektronik veya manuel kontrol sistemleri de en az koltuğun görünümü kadar önemli. Salonunuza uyum sağlayacak ve teknik özellikleri de sizin için uygun koltuğu bulduğunuzda gönül rahatlığı ile alabilir, uzun süre sorunsuz kullanabilirsiniz. Koltuğun genişliği, yüksekliği ve uzanma fonksiyonlarının ayrı ayrı kullanılabilir olmasına dikkat ederek alternatifleri inceleyebilir, fiyat kıyası yaptığınız ürünler arasında beklentilerinizi karşılayanları tercih edebilirsiniz.

Eviniz için özel dinlenme alanları yaratabileceğiniz ve babanıza keyifle günün yorgunluğunu atabileceği bir hediye olarak değerlendirebileceğiniz baba koltukları Enza’da sizleri bekliyor. Siz de en yakın Enza showroom’una uğrayabilir, koltukların konforunu bizzat deneyimleyebilir, hemen sipariş

vererek vazgeçilmeziniz olacak TV koltuğuna salonunuzda yer açabilirsiniz. Dilediğiniz koltuğu hemen sipariş verin, televizyon keyfinizi konforla tamamlayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu