AlışverişGüzellikOje

Doğru Oje Sürmenin Püf Noktaları

Giysilerinizin ve tarzınızın bir tamamlayıcısı olarak doğru oje seçimi oldukça önemli. Aynı şekilde seçilen ojeyi doğru tekniklerle uygulayarak tarzınızı etkili bir şekilde yansıtabilirsiniz. Tırnaklarınızı bakımlı hale getirmek ve güzelleştirmek için bazı ipuçlarına dikkat etmelisiniz…

 

Tırnak Bakımınızı İhmal Etmeyin

Hangi ürünü tercih ederseniz edin ilk aşamada tırnak bakımınızı yapmanız gerekiyor. Böylece tırnaklarınız, mükemmel bir görünüme kavuşacaktır. Tırnak bakımı için oje sürmeden önce ellerinizi lanolin içermeyen bir sabunla sıcak suda yıkayabilir ve havlu ile kurulayabilirsiniz. Tırnaklarda kalan yağ, kir ve eski oje kalıntılarını çıkarmak için aseton kullanabilirsiniz. Tırnaklarınız çok kırılgan ve hassas yapıdaysa asetonsuz çıkarıcıları tercih edebilirsiniz.

Mutlaka Koruyucu Uygulayın
Tırnaklarınızı yeterince temizledikten sonra oje sürülecek zeminin hazırlanması gerekir. Bunun için şeffaf bir kat uygulayabilirsiniz. Bu şeffaf katı hafifçe tırnak dışına taşırabilirsiniz. Böylece teninize yapışmasına engel olabilirsiniz. Sonraki aşamada tırnak koruyucu uygulayarak daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Koruyucu tırnak uçlarına daha yoğun sürerek bu kalıcılığı arttırabilirsiniz.

Teninize Uygun Renklere Yönelmelisiniz
Oje renkleri çok geniş renk yelpazesine sahip.  Ancak doğru rengi belirlerken ten renginizi ve tırnaklarınızın doğal şeklini göz nünde bulundurmalısınız. Örneğin uzun ve yuvarlak tırnaklarda açık ve pastel tonlar oldukça şık görünür. Bu açıdan nude oje seçeneklerine yönelebilirsiniz. Örneğin, Golden Rose’un Nude Look Perfect serisi ile en güzel nude tonlarını tırnaklarınıza taşıyabilirsiniz. Unutmayın kısa ve köşeli tırnak yapısı koyu tonlarla mükemmel uyum yakalar. Bordo oje, bu tırnak yapısı için tamamlayıcı bir aksesuar olacaktır. Aynı zamanda metalik oje seçenekleriyle de tarzınızı canlı bir şekilde yansıtabilirsiniz. Tırnak stickerları ile de şık bir şekilde tamamlayabilir, hoş bir tarz elde edebilirsiniz.
Törpüleme İşlemi İçin Doğru Zamanı Seçin
Uygulamanızın kalıcı olması için törpüleme işlemini oje sürmeden önce yapmalısınız. Törpüleme uygulamasını bir gün kadar önce yaparsanız uygulama daha örtücü ve kalıcı olacak ve daha iyi bir renk sunacaktır. Törpülemeden sonra besleyici ve koruyucu yağlarla tırnaklarınızın daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece tırnaklarınız, sararma ve kırılmaya karşı daha dayanıklı hale gelecektir.
Hızlı Kurutmanın Püf Noktası
Hızlı kurumasını istediğiniz bir uygulama için ellerinizi buzlu suda ya da soğuk suda 1-2 dakika kadar bekletebilirsiniz. İlk katı ince bir tabaka halinde sürmeniz de tırnaklarınızın daha hızlı kurumasını sağlayacaktır. Aynı zamanda bu uygulama ile pürüzsüz bir görünüm elde etmeniz daha kolaydır. Golden Rose Oje Kurutucu Sprey de uygulamayı hızlıca kurutmak isteyenlerin yardımına koşan mükemmel bir ürün. Bu kurutucu ile de hızlıca kurutabilir; tırnaklarınızı üzüm çekirdeği ve tatlı badem yağı ile besleyebilirsiniz.
Daha Kalıcı Bir Uygulama İçin Neler Yapılabilir?
Ojenin üzerine üç günde bir kurutucu sürebilirsiniz. Bu işlem, rengini kalıcılık ve canlılık süresini uzatacaktır. Bu açıdan açık renkli kurutucu ve parlatıcılar daha uzun süre kalıcıdır. Kaliteli ürün seçeneklerine yönelerek de kalıcılığını artırmanız mümkün. Sürmeye tırnağınızın ortasından başlayıp üç seferde bu işlemi tamamlayabilirsiniz. İlk katı tüm tırnaklara uygulayıp ikinci katı sürmek için 2 dakika kadar bekleyebilirsiniz. Eğer parlak bir bitiş istiyorsanız ikinci katın kurumasından sonra parlatıcı uygulamayı tercih edebilirsiniz. Simli ve ışıltılı parlatıcı oje çeşitleri şık bir seçenek olabilir.
Yenilemeden Rötuşlar Yapabilirsiniz
Hangi ürünü kullanırsanız kullanın ojeleriniz zamanla soyulmaya başlar. Her soyulmada yenilemenize gerek yok. Soyulma başladığı zaman tırnaklarınıza ince bir kat geçebilirsiniz. Bu kat kuruduktan sonra ikinci katı uygulayabilirsiniz. Son aşamada ise kurutucu ya da parlatıcı sürebilirsiniz. Böylece soyulan yerlerde pürüzsüz yamalar yaparak ojenizi daha uzun süre kullanabilirsiniz. Golden Rose’un ürün seçenekleriyle tırnaklarınızda yoğun ve kalıcı renkler yakalayarak tarzınızı yansıtmaya ne dersiniz? O halde web sitesine girip incelemeye başlayın, onlarca ürün arasından ihtiyacınız olanı seçin; alışverişinizi tamamlayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu