BlogSosyal Medya

Instagram Profili Oluşturmanın 4 Adımı

İnstagram‘da sizi takip edip etmeyeceğini kararlaştırmak ortalama kişiyi 1 saniyeden daha kısa sürebileceğini biliyor muydunuz?  Profilinizin, insanların ilgisini çekmek için temel olarak nelerden  oluştuğunu görmeleri için düzenlemeniz gerekir.

Unutulmaz bir İnstagram profili oluşturmak için 4 kolay yol vardır. Profilinizi güçlendirmek ve daha fazla dikkat çekmek istiyorsanız, şu anda hesabınızı optimize etmek için aşağıdaki basit adımları izleyin. Bir saatten daha kısa bir sürede hepsini yapabilirsiniz!

1. Kolay bulunacak bir ad ver

Bulmak ve hatırlaması kolay bir Instagram adı olması, mükemmel bir IG profili oluşturmak için çok önemlidir. Önemli olan, kullanıcı adınızı istediğiniz zaman değiştirebileceğinizden, bu nedenle mutlu değilseniz halihazırda sahip olduğunuz ismi değiştirebilirsiniz endişelenmeyin. İzlemenizi ve etkileşiminizi arttırmaya çalışıyorsanız da profilinizi herkese açık tutmayı unutmayın!

Adınızı seçerken şu yönergeleri izleyin:

Kullanıcıların sizi bulabilmesi için adınızın kolaylıkla yazılabildiğinden emin olun ( deli harf kombinasyonları, emojiler veya karakterler koymayın )
Ayrıca, “Ad” kutusundaki gerçek adınızı kullanın; böylece insanlar istediği şekilde arama yapabilsin.
Kullanıcı adınızı veya adınızı birden fazla emojiyle kirletmeyin.

2. Profil resmi yükle

İnstagram profil resminiz yeni kullanıcıları cezbedecek en büyük şeylerden biridir. Onların sizi takip etmesini isteyip istemediklerine karar vermek için görecekleri ilk şey budur. İlk izlenim kazanmak için yalnızca bir şansın var, bu nedenle iyi bir şans olduğundan emin olun!

Mükemmel profil resmini seçmek için aşağıdaki yönergeleri izleyin:

İnsanların yüzünüzü görebileceği bir fotoğraf seçin. Yüzler daha fazla ilişkilendirilebilir ve yeni kullanıcılar yüzleri vücut, peyzaj, logo veya ürün resimlerine göre daha çok takibe alırlar. Bununla ilgili birkaç istisna vardır; ancak insanların çoğunluğu için yüzler önemlidir!
Resminizi galerinizde kullandığınız renk düzenleri ile uyumlu yapın
Sağlam bir arka plan dikkat dağıtıcı bir şeyden daha iyidir.

3. Bilgilendirici bir biyografiye sahip olma

Biyografiniz karşılama örtüsü olarak düşünün. Yeni takipçilerini selamlayacak ve onlardan ne bekleyeceğini bildiren bir yer. Aramalarda bulunmanızı kolaylaştıran anahtar kelimeleri kullanmak için mükemmel bir yoldur ve e-posta listenizi teşvik ve büyütebileceğiniz bir yer.

Harika bir biyografi mesajı hazırlamak için şu ipuçlarını izleyin:

Sizin kim olduğunuzu veya ne yaptığınızı ( Blogger, İş Koçu, Fotoğrafçı vb. )
İzleyicilerin neler bekleyebileceğini paylaşın ( “Girişimciler için Blog Yazısı İpuçları”, “Her gün güncellenen sokak stili fotoğrafları”  “makyaj,kişisel bakım”
Harekete geçmeyi çağırın ( “Bize buradan ulaşın”, “benimle buradan çalışın” vb. )
Web sitenizin URL’sini ekleyin
Bir çift emoji iyi, ama abartmayın.

4.Güzel bir tema oluşturun

İnsanları takip etmelerini sağlayacak en önemli unsur içeriğinizdir. İnsanları uzak tutmak istemeyen inanılmaz müthiş içerik mi yaratıyorsunuz? Eğer değilsen, şimdi bir şeyler yap. Kapak öykünüzü, yani profilinizin ilk 9 fotoğrafı – insanların “takip” e hitap etmekten başka seçeneği olmayacak kadar cazip olmasını istersiniz.

Şaşırtıcı bir hikaye oluşturmak için şu ipuçlarını takip edin:

Tutarlı bir renk paleti kullanın
Biçimlendirme ve renklerle aynı düzenleme stillerine yapışın. Mükemmel efektler için VSCO veya Snapseed gibi uygulamaları kullanmayı deneyin
Görsel açıdan çekici fotoğraflar çekin … ve kuşku duyduğunuzda, üçüncüsünün kuralını kullanın!
Biyografinizin beklentileri ile eşleşen fotoğrafları yükleyin.
Hikayenizi oluşturmak için tutarlı olun ve muhteşem resim yüklemeye devam edin
_____

 

 

Bu 4 basit adımı izlerseniz, sizi şüphesiz doğru yolu izleyerek unutulmaz bir Instagram profili oluşturmanıza yardım eder ki bu  sizi takip etmeye teşvik edecektir.

Ve bunu 1 saatten daha kısa bir sürede yapabilirsiniz!

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu