BlogSosyal Medya

TUTARLI BIR INSTAGRAM TEMASI NASIL OLUŞTURULUR?

Instagram‘da öne çıkmak istiyorsanız, yaratıcı ve tutarlı bir tema oluşturmanız gerekir.  Bende kendi instagram hesabımda bir temayla başlayana kadar bir çok şekilde denemeler yaptım. . Birçok iyi Instagrammers, yalnızca sizi “takip” etmeye davet etmek için  kendi görsellerini  tasarlıyor. Peki bunu nasıl yaparsın? İşte bazı ipuçları!

 

Bir renk şemasına karar verin

 

Düşünmeniz gereken ilk şey, çalışmak istediğiniz genel renk şemasıdır. Renk muhtemelen kendi benzersiz Instagram temanızı oluşturmanın en önemli yönlerinden biridir, çünkü renk tüm yayınınızın tonunu belirler. @sevgininmakyajdefteri  hesabımda , taze, parlak ve aydınlık şeyleri tutmak istedim, yani beyaz fon kullanmayı tercih ettim. Beyazlardan pastel tonlara kadar kendi renk düzenlerini benimseyen çok harika kullanıcılar, parlak ve cesur renklere sahip hesaplar var. İnstagram da küçük bir araştırma yaparsanız bir sürü örnek bulabilirsiniz.
sevgininmakyajdefteri,instagram,instagram takipçi artırma,

Arka plan renklerinizi veya tonlarınızı tutarlı tutun

Stüdyo tipinde çok sayıda fotoğraf çekmeyi düşünüyorsanız, arka plan renklerinizi veya tonlarınızı tutarlı hale getirmek işinizi kolaylaştıracaktır. Kendi  içeriklerim  için, saf beyaz masa üstlerinden, çarşaflara, vinil beyaz desenli zeminlere kadar değişen beyaz arka planları kullanıyorum. Genelde Instagrammerslerin bir çoğu beyaz fon kartonu kullanırlar.

Fotoğraflarınızı aynı aydınlatma altında çekin

Aydınlatma, fotoğraflarınıza ve yayınlarınıza büyük etki edebilir. Stüdyo ışıkları kullanıyorsanız, daima stüdyo ışıkları kullanmayı deneyin. Pencere kenarında veya doğal ışık kullanıyorsanız, fotoğraflarınızı her gün aynı saatte çekmeyi deneyin. Benim profilimde mağlesef ışık tutarsızlığını fark edeceksiniz bunun nedeni farklı lensler kullanmam siz buna dikkat edin.

Akışınızı tamamlayan düzenleme yazılımını seçin

Akışınızı tamamlamak için mevcut bir ton düzenleme yazılımı ve uygulaması var. Lightroom’u veya Photoshop’u bilgisayarınızda kullanabilirsiniz veya bazı uygulamaları indirebilirsiniz … kişisel favorilerim VSCO ve Snapseed’dir. İstediğiniz gibi bir görünüm elde etmek için ayarlarla ve filtrelerle oynamanızı öneririm ve gelecekteki fotoğraflarınızın hepsinde çoğaltılması kolay olacaktır.

Kendi düzenleme sıranızı geliştirin

Seçtiğiniz düzenleme programıyla, kendi “imza tarzınızı” geliştirmek için farklı tekniklerle denemeler yapın. Bu, onu eşlediğinizde kolayca tüm fotoğraflarınıza uygulayabileceğiniz bir sıralama olmalıdır. Kendi fotoğraflarımla, sürekli olarak beyazların ve parlaklığın hepsini dengelerken, doygunluğun tonunu biraz aşağıya çekerim ve  gölgeleri  düzeltmeden önce hafifletirim.  Önceden tanımlanmış bir filtre olabilir, bu yüzden de bunları deneyin!

Unutmayın, her şeyi paylaşmanız gerekmez

Son olarak, çektiğiniz her fotoğrafı tek tek paylaşmanızın gerekmediğini unutmayın. Tutarlı bir Instagram teması oluştururken, kalite miktardan daha iyidir! Yalnızca yayınlarınızla uyumlu olan fotoğrafları paylaşın ve çarpıcı bir profil oluşturmak için yolunuzu iyi seçin !Bir de özellikle bir çok makyaj life style adı altında hesaplar açıldı ve amaçlarını anlayabiliyorum ama pinterestten resim çalarak blogger olunmaz, ilham aldımda paylaştım demeleride hiç inandırıcı gelmiyor. Helede çaldığı resimin like alması sayesinde hava atmaları son derece acizce ve miğde bulandırıcı bu tarz hesapları gördüğümde hiç bir etkileşime girmek içimden gelmiyor. Gerçekten Blog yazmak ve instagram da başarılı olmak istiyorsanız size çalışmanızı öneririm .

Çalışarak gelen başarı daha büyük mutluluk verir. 

Bu yazı konusu hoşunuza gitti mi? Devamının gelmesini isterseniz bu postun altında mesajınızı bekliyorum. Ayrıca @sevgininmakyajdefteri hesabımdan beni takibe alabilirsiniz.

 

sevgininmakyajdefteri,instagram,instagram takipçi artırma,

 

İlgili Makaleler

16 Yorum

  1. ayda yılda bir ilham alarak beğenerek paylaşmak neyse de günde 4 post paylaşanların bazılarının 3 postu pinterestten alınma yani ..hakikaten inandırıcı değil artık..

    1. pinterstte gezinirken bakıyorum resim kalmadı paylaşmadıkları ilham almak ayrı ama direk alıp yayınlıyorlar en azından aldığın kişiyi etiketle onuda yapmıyorlar.

    1. Gerçekten çok beğendim Sevgi abla, bu tür yazılarını bekliyorum. Eminim ki kullanıcılar için çok faydalı olacaktır. Çünkü bu tür içerikler fazla üretilmiyor.

  2. merhaba instagramdan sayfana aşinayım ama dürüst söyleyeyim bloğunu bugün didikledim.. çokta hoşuma gitti.. senden aldığım pek çok tavsiye gibi instagram üzerinde de düzenlemeye gideceğim.
    ve inan bana şu pinterest alıntıları ve gerçekten anlamadığım saat başı alıntı paylaşımını saçma buluyorum.

  3. Güzel bir yazı olmuş, İnstagram sayfanızı da inceledim gerçekten hepsini uygulamışsınız., gayet hoş görünüyor. Bir kaç madde dışında diğerleri kişisel hesaplarda da uygulanabilir. Kesinlikle kaliteli ve renk kontrası olan fotoğraflar tercihim. Fakat bütün fotoğraflar uyum içinde olabilir mi bilmiyorum, zor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu