Resimlerin üzerine isim nasıl yazılır?


Herkese merhaba, uzun zamandır hazırlamak istediğim ve bir türlü başlayamadığım Blog tüyoları yazı dizimin ilkini sonunda yazmaya fırsat buldum.7

Resimlerin üzerine isim nasıl yazılır?

Beni uzun zamandır takip ediyorsanız Blogum da sürekli yeni bir şeyler görürsünüz işin mutfak kısmı beni her zaman daha heyecanlandırıyor. Teknoloji ilerledikçe bende her gün yeni bir şeyler öğrenip uygulamaktan keyif alıyorum.

Sanırım Bloga ayırdığım zamanın çoğunu yenilikleri takip edip uygulamaya geçirmek için kullanıyorum.

Bugün sizinle resimlerimin çoğunu edit yaptığım programı ve resimlere nasıl blog ismimi yazdığımı paylaşmak istiyorum.

blog-resimlerine-isim-nasıl-yazılır-www.sevgininmakyajdefteri.com.jpg
Blog resimlerine isim nasıl yazılır?

 Lep top kullandığım için çok fazla yer tutmayacak ama her türlü işimi de görecek bir program ararken Ara yüzü ,kullanım kolaylığı ve dil seçeneği olduğu için PhotoScape resim editörünü kullanmaya karar verdim.

Programı www.tamindir.com dan sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz. PhotoScape  .
İndirdikten sonra kurulumu çok basit.

PhotoScape Özellikleri Nelerdir?

Resim ve fotoğraf kırpma, yeniden boyutlandırma, keskinlik ayarları, efektler ve filtreler,
PhotoScape resim editörünü indirirken hiç bir ücret ödemiyorsunuz.
blog-resimlerine-isim-nasıl-yazılır-www.sevgininmakyajdefteri.com.jpg
Blog resimlerine isim nasıl yazılır?

PhotoScape düzenleyici kısmında yandaki kutucuktan resim dosyanızı açın istediğiniz resmin üstüne gelip tıklayın. Resimi istediğiniz gibi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Bloga resim koyarken hiç bir zaman işlenmemiş resim koymuyorum ışık ayarı, resim boyutu ve filigran (resme isim yazma) işlemlerini buradan yapıyorum.

Blogda yazı kadar görsellerde oldukça önemli yazılar ne kadar iyi olursa olsun kaliteli bir görselle desteklenmezse okuyucuların ilgisini çekmeye biliyor.

Blog resimlerini çekmek için öyle çok iyi fotoğraf makinesi yada akıllı telefon almaya gerek yok aslında. Orta karar bir fotoğraf makinası yada elinizdeki telefon yeterli.

Özellikle gün ışığında resimleri çekerseniz oldukça güzel ve kaliteli görseller elde edersiniz. Sonrasında ise PhotoScape resim editöründe editleyip kullanabilirsiniz.

Bu aralar İnstagramda ve haliyle Bloklarda bol aydınlık resimlere denk geliyorum . Aydınlık dediysem baya bildiğiniz nur iniyor görsellere neredeyse ne çektiğini göremeyecek hale geliyor 🙂

Bence bu kadar keskin ve kötü ışık kullanmak helede makyaj ürünlerinin resimlerini çekiyorsanız oldukça kötü durabiliyor.

Ürünlerin tam rengini göstermek konusunda daha dikkatli olursanız okuyucularınız tanıttığınız ürün hakkında daha doğru bilgi alabilirler.

blog-resimlerine-isim-nasıl-yazılır-www.sevgininmakyajdefteri.com.jpg
Blog resimlerine isim nasıl yazılır?

Görselde de gördüğünüz gibi metin bölümü kısmında blogumun ismini yazdım PhotoScape bilgisayarınızdaki yazı fontlarını kullanıyor. Ben farklı yazı karakterleri kullanmayı tercih ettiğim için internetten hoşuma giden yazı karakterlerini yükledim. Sizde bakmak isterseniz font linkini inceleyebilirsiniz.  Yazının ebatlarını boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz sizin tercihinize kalmış .

Blog tüyoları ile ilgili yazıların devamının gelmesini isterseniz yada merak ettiğiniz öğrenmek istediğiniz teknik konular varsa bu postun altında paylaşabilirsiniz.

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Abone olarak yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti, Lütfen Tekrar Denermisiniz

Editor

Makyajı, kozmetik ürünleri, kitapları, yemeyi, içmeyi, arkadaşlarımla gezmeyi çok seven birisiyim. Sürekli yeni şeyler öğrenmek keşfetmek ve sizinle paylaşmak için 2013'den beri buradayım

BENZER YAZILAR

8 yorum

 • Mor Hastası
  7 Kasım 2016 at 06:54

  En sevdiğim, en pratik programlardan:)

  • Sevgi Bolat
   7 Kasım 2016 at 14:02

   Bende uzun zamandır kullanıyorum pratik yaptıkça daha farklı seçenekleri de oluyor.

 • Deneyen Bayan
  7 Kasım 2016 at 09:40

  Bilgisayarim o kadar problemli ki bu aralar, program indirmeye de calistirmaya da korkuyorum. Hemen takilip hata veriyor sürekli yeniden baslatmak zorunda kaliyorum… düzelince bakacagim cok tesekkürler paylasiminiz icin 🙂

 • Sevgi Bolat
  7 Kasım 2016 at 14:04

  benim elim rahat durmadığı için genelde 3
  ayda bir format atıyorum bilgisayara tamindir.com benim yıllardır program indirdiğim bir site hiç bir sıkıntı yaşamadım.

 • Gökhan TEKİN
  7 Kasım 2016 at 20:53

  Ben adobe phohotosp programı ile yapıyorum bu işi, ama ne yalan söylim bu programda bu işin yapıldığını bilmiyordum çünkü programı daha önce sadece bir defa kullanmıştım.
  Çok güzel anlatmışsın Sevgi abla, eline sağlık.

  • Sevgi Bolat
   8 Kasım 2016 at 20:21

   Gökhancım ben bütün işlerimi bu programla yapıyorum sadece png işini plxir den hallediyorum.

 • Derya
  8 Kasım 2016 at 07:09

  Çok güzel ve kolay anlaşılır bir yazı olmuş. Ben de programa bakacağım, teşekkürler.

Yazılar ve Ürünler Hakkındaki Düşüncelerinizi Merakla Bekliyorum.

Hakkımda

Sevgi Bolat

Sevgi Bolat

Makyajı, kozmetik ürünleri, kitapları, yemeyi, içmeyi, arkadaşlarımla gezmeyi çok seven birisiyim. Sürekli yeni şeyler öğrenmek keşfetmek ve sizinle paylaşmak için 2013'den beri buradayım. Sende hoşgeldin:)

Instagram

E-POSTA ABONELİĞİ

Abone olarak yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti, Lütfen Tekrar Denermisiniz

Hürriyet Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe