ModaTrendler

Kalıcı Makyaj Kaş tasarımı ve Kontür

Kalıcı-Makyaj-Kaş-tasarımı-Kontür
Kalıcı Makyaj Kaş tasarımı ve Kontür

Merhaba,

Bugün kendime uzun zamandır yaptırmayı düşündüğüm Kalıcı Makyaj Kaş tasarımı ve Kontür hakkında yazmak istiyorum. Bir çok kişi gibi bende kaşlarım la sorun yaşıyorum uzun zamandır kaşlarımı aldırdığım için oldukça seyrelip bozuldular zaten hiç bir zaman kalın ve gür bir kaşa sahip olmadım genetiğim de böyle kodlanmamış ama dağınıklığı toparlamak için başladım kaşlarımı aldırmaya.

Kendi kaşlarını alabilenlere hep imrenerek bakmışımdır ama benim böyle bir yeteneğim gelişmemiş istersem yapabilir miydim tabi ki öğrenirdim  hiç ilgi alanıma girmedi her zaman kuaförde aldırmak daha kolayıma geldi.

İyi  kaş alan birini bulmak oldukça zor hele son dönemde kuaför ve kaş alan işinin ustalarını bulmak oldukça zorlaşmaya başladı. Eğer çok memnun kaldığınız birini bulursanız resmen yapışın ben yaklaşık 4 yıl kaşımı sürekli aldırdığım kızı takip etmekten Ankara da neredeyse gitmediğim kuaför kalmadı. Evlenip Ankara dışına yerleşince yeni birini bulmam tam bir yılımı aldı bir çok kuaförde kaşlarımı aldırdım şimdilik iyi anlaştığım birini buldum inşallah aynı yerde uzun süre çalışır öyle umut ediyorum.

Kalıcı-Makyaj-Kaş-tasarımı-Kontür
Kalıcı Makyaj Kaş tasarımı ve Kontür

Gelelim asıl konumuza kaş kontörü yaptırmak istiyordum biraz kalınlaştırıp yanlış alınmaktan dolayı aşağı düşen kaşlarımı yukarı kaldırmak istedim ve hemen bir arayışa girdim yüzdeki tüm ifadeyi değiştirdiği  ve kalıcı olduğu için bence çok önemli bir konu.

Bir kere güzellik salonlarının şöyle bir mantığı var semtine göre fiyat politikası bu onların çok başarılı ve süper hizmet verdiklerini göstermiyor. 900 tl fiyata kaş konturu yaptıran bir arkadaşımı gördüm yapan kişi oldukça bu işte isim yapmış biri. Kendi arkadaşı mı tanıyamadım yüzü öyle bir değişmiş ki anlatamam. Bakışlarına anlam katmak için kavis yapmaya çalışmışlar ama benim uysal güler yüzlü arkadaşım eski Türk filminden fırlamış  fettan kadınlara benzemiş. Çok mutsuz ve sildirmek istiyor ama o da oldukça pahalı ayrıca simsiyah resmen dövme yapmışlar kıl teknik dedikleri doğala yakın görüntüden oldukça uzak saçına ve tenine hiç uymamış gördüğüm çok kötü örneklerden biri olmuş.

Kalıcı-Makyaj-Kaş-tasarımı-Kontür
Kalıcı Makyaj Kaş tasarımı ve Kontür

Kaşları tamamen dökülmüş insanlar için tam bir kurtarıcı kalıcı kaş kontörü ama iyi örnekler de var kötü örnekler çok fazla öyle ortalama bir fiyat yok biri çok ucuza yaparken diğeri çok fazla paralara yapılıyor. Kullanılan malzemeler hemen hemen aynı benim araştırmalarımda genel olarak bunları fark ettim.

Ben kaş kontörü yaptırma konusunda tamamen güvenimi kaybetmiş durumdayım bir kaç kez yanlış kaş alımı yüzünden yüzümde ifade değişikliğine katlanmak zorunda kaldım uzatana kadar denemediğim şey kalmadı sarımsak sürmeler göz merhemi ve bitkisel yağlarla anca şu andaki şekline getirdim.

Kaş kontörü yapanlar bu yazdıklarıma kızacaktır kesin ama gerçek bu eğer kontur yaptıracaksanız çok iyi araştırmanız gerekiyor özellikle yaptıkları örneklere bakın ama yukarıda paylaştığım resimler gibi değil yüzün tamamını gösteren resimlere bakın insanların yüzünde nasıl duruyor diğer türlü kesinlikle anlaşılacağını düşünmüyorum. Olmadı ben bunu kaşı istemiyorum deme şansınız yok güzel olacağım derken kendinizi çirkinleştirmeyin. Zaten kuaför yada güzellik salonuna giderken istediğinize çok iyi karar verin ve fikrinizi değiştirmeyin ben yaptım siz yapmayın saçlarımı bir kestirdim ve bir daha uzatamadım çok pişmanım çok.

*resimler netten alınmıştır.

 

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. yaptırmadan önce o kaşın duruşu mutlaka kalemle çizilmeli ve nasıl durduğu görülmeli beğenene kadar silip yeniden yapılmalı gerekirse yoksa dediğin gibi geri dönüşü yok ya da çok zor diyelim..

 2. Benim sol kaşımda biraz açıklık var bi tane ürün kullandım kısmen doldu ama gene de tam istediğim gibi dolmadı kalem felan sürtmeyi de sevmiyorum kaşlarıma döker diye düşünüyorum acaba orası da bu teknikle dolar mı acaba?

  1. aralarda seyreltiler varsa hiç bir yere dokunulmadan kıl teknikle yapılabilir ama yinede çıkan sonuçları görünce ben yaptırmaktan tamamen vaz geçtim

 3. Merhabalar, kaşlarımda kalıcı makyaj mevcut, ilk yapıldığında kahve-kumral arası bir renkti bir süre sonra renk aktı ve kaşlarım şuan TURUNCU 🙁 kaşlarımı kapatıcı ile nötrleyip yeni kaş yapıyorum büyük konuşmayım ama tekrar kesinlikle yaptırmam daha önce dudak için de kalıcı makyaj yaptırmıştım ondan da hiç memnun kalmadım baya dolmuşum sanırım 🙂
  Sevgiler
  matmazelgreen.blogspot.com

  1. sizinde başınıza gelmesine çok üzüldüm malesef çok fazla bu tarz sorun yaşayanla karşılaştım bittikten sonra iki yıl garanti veriyorlar ama iki yıla gelen sayısı da çok az

 4. Bu konuda ben de çok araştırma yaptım. En son arkadaşımla buluştum, yani bu işi yapan arkadaşımla ve detaylıca konuştuk. Çok güvendiğim biri olduğu için bir fırsat bulursam gidip yaptıracağım ben de.
  Saç konusuna gelince; saçlarımı güçlensin diye (ne alakaysa) bir kestirdim, bir daha aynı boya gelmiyor. Uğraşıyorum işte:)

  1. Ben güvenebileceğim birini henüz bulamadım aradaki fiyat farkları ve gördüğüm kötü örnekler beni yaptırmaktan vazgeçirdi. revox şampuanı kullandığımdan beri saçlarımın hızlı uzadığını fark ediyorum sana da tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu