Pratik BilgilerYaşam

Makyaj malzemeleri kullanım süreleri nelerdir !

Makyaj malzemeleri kullanım süreleri nelerdir
Netten alıntı

 

Merhaba bugün başlıktan da anlaşıldığı gibi Makyaj malzemeleri kullanım süreleri nelerdir hem kendime bir hatırlatma notu olsun hem de  sizlerinde  işine yarayacağını düşündüğüm bir yazı hazırlamak istedim.

Blog yazmaya başladığımdan beri daha fazla kozmetik alışverişi yapmaya başladım ayrıca firmalardan gelen ve katıldığım etkinliklerden de ürünler oldukça fazla birikmeye başladı. Bu yüzden haliyle çekmecelerde kullanılma sırasını bekleyen yada bir kaç kez kullanıp unuttuğum ürünleri tekrar güncellemeye başladım.

Makyaj malzemeleri kullanım süreleri nelerdir

 

Makyaj malzemeleri kullanım süreleri :

Fondöten : 1 yada 2 yıl 
Kapatıcı : 1 yıl
Ruj ve Lipgloss : 2 yıl
Maskara : 3 ay
Göz kalemleri: 3 yıl
Göz farı likit: 1 yıl
Göz farı toz: 2 yıl
Allık ve pudra:2 yıl
Oje:1 yıl
Nemlendiriciler : 1 yıl     (organik ve bitkisel ürünler genelde 6 ay )
Şampuanlar ve saç kremleri:3 yıl
Vucüt Losyonları :2 yada 3 yıl
Güneş kremleri : 1 yada 2 yıl
Parfüm : 3 yıl serin ve güneş ışınlarından uzakta


Ben toz ürünlerin sürelerinin biraz daha uzayabileceğini düşünüyorum 🙂

Bu liste benim işime çok yaradı umarım sizinde işinize yarar.

2015 e girerken blogumla ilgili bir liste hazırlamıştım ve çok şükür tamamına yakınını gerçekleştirme şansı buldum. Yine 2016 ya dair bir liste hazırlıyorum hem almak istediklerim var hemde hayata geçirmek istediğim hayallerim 🙂 Bunlardan biride güzel bir makyaj ve çalışma masası umarım yılın ilk yarısında hayata geçirir ve sizinle paylaşma mutluluğu yakalarım.

Yeni yıla dair sizin hayalleriniz yada almak istedikleriniz  neler çok özel değilse benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

İlgili Makaleler

19 Yorum

  1. Maskaralar genellikle 6 ay oluyor, kullandığım çoğu markada öyle. Toz ürünlerin süresi diğerlerine nazaran dediğin gibi uzayabiliyor 🙂 Zaten bitmekte bilmiyorlar uzasın (:

    sevgiler.

    1. maskaraların üzeride bakteri üreyip göze zarar verir diye 3 ay gibi bir sınırlama koyuyorlar bende bazı rimellerimi 6 aya kadar kullandığım oluyor toz ürünlerde sadece taşlaşma sorunu olabiliyor onun dışında hiç sorun yaşamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu