MİDE BULANDIRICI GÖRÜNÜYORSUN - Sevginin Makyaj Defteri - Makyaj ve Kozmetik Blogu

Cuma, Eylül 11, 2015

MİDE BULANDIRICI GÖRÜNÜYORSUN   Ben bu videoyu ilk seyrettiğimde çok etkilendim ve sizinle paylaşmak istedim. Günümüzde insanlar dış görünüşe yada üstünde taşıdığın kullandığın  markalara göre değerlendiriyor. Çevremde artık insan ilişkilerine anlam veremez hale geldim özellikle sosyal medyada ne kadar incitici ve kırıcı olduk.

   Emeğe ve insana saygı kalmadı kimsenin birbirine tahammülü yok.Eleştiriyle hakaret arasındaki farkı anlamayacak kadar cahil insanlar klavyelerin arkasına sığınarak her türlü hakareti yapmayı kendilerinde hak sanıyorlar.


   Oysa ben bu videoya baktığımda yüzünde bu kadar sivilceleri olan kendini çirkin sanan birinin izlediğinde dünyada tek olmadığını bir sürü insanın bu sorunlarla nasıl başa çıktığını öğretici olarak görüyorum.

  Yada kilo problemi olan birinin yazdıklarını okuduğumda çektiği videoyu izlediğimde bir çok yeni şey öğreniyorum. En önemlisi kendiyle barışık olan öz güvenli bir insan görüyorum.

   Mesela ben ciddi bir hastalık atlatmama rağmen  umudun bitmediğini göstermeye çalışıyorum benim gibi hastalıkla uğraşan birine kendine acımaktan ve insanların acımasına izin vermeden istediği her şeyi yapabileceğini göstermeye çalışıyorum.

    Karşımızdaki  insanın nasıl olduğu değil  bizim onları nasıl gördüğümüzü düşünsek ve kendi negatif duygularımızı eğitmeye çalışsak ne kadar güzel olurdu.


   Bütün insanlar fiziken ve ruhen mükemel olsalardı dünya ne kadar sıkıcı bir yer olurdu. Kötülüğü gördüğümüzde iyiliğin ne demek olduğunu hastalıkta sağlığın kıymetini nasıl anlardık.

En basit deyimle bizi biz yapan farklılıklarımız  değil mi .

Sevgilerimle,

10 yorum:

 1. Bu insancıl mesajınız ve yazınız çok hoşuma gitti, ağzınıza sağlık...
  Gerçekten de karşımızdakinde kusur olarak gördüğümüz fikri üreten tam da bizim kusurlu beynimiz. Aslında insafsızca eleştirdiğimiz her şeyde bu tamamen bizim negatif ve kötücül düşüncelerimizden kaynaklanıyor. Kendi bakış açımızı eğitmeliyiz öncelikle... <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel anlatmışsınız kesinlikle katılıyorum yazıyı hazırlamamın amacını.

   Sil
 2. Bu çok anlamlı bir yazı olmuş. Ellerine ve kalbine sağlık. Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 3. ben takip ediyorum kendisini ve insanlar gerçekten çok kırıcı yorumlar yapıyor ama onları takmıyor bile :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendisini saklamadan çok güzel bir mesaj vermiş kayıtsız kalamadım.

   Sil
 4. yani bu insanların nesi var anlamak mümkün değil kız her halükarda tatlı ve güzel sivilceleri olmuşsa e olmuş yani ben baktığımda tatlı ve güleç bir kız görüyorum.. sen bir de littlelizzy diye bir kızcağız var ona dediklerini görsen nasıl bir hainlik ve nefret inanamadım. :-((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galiba olmak isteyip olmadığı insanı görünce saldırıyorlar yada ulaşamadıkları insana hakaret ediyorlar bu kafayı anlamıyorum.

   Sil
 5. ellerine sağlık bu videoyu ilk izlediğimde ağladım ya. insanların bu acizliğine cahilliğine ağladım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sende video çekiyorsun bu hastalıklı ruh hali ile mutlaka karşılaşıyorsundur.

   Sil