Kusursuz ten makyajı yardımcılarım - Sevginin Makyaj Defteri - Makyaj ve Kozmetik Blogu

Cumartesi, Nisan 25, 2015

Kusursuz ten makyajı yardımcılarım

sevgininmakyajdefteri-makyajsüngeri-realtechniques Merhaba :)

  Bugün kusursuz ten makyajının yardımcıları sünger ve fırçalardan bahsetmek istiyorum fırçalar ve süngeri özellikle her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz ürünlerden seçtim.

sevgininmakyajdefteri-expertfacebrush-realtechniquesExpert face brush 

  Benim ilk aldığım real tec fırça henüz ülkemizde yokken yurt dışından getiren bir satıcıdan almıştım. Likit ürünleri yüze dağıtması çok başarılı olan bu fırçayı fondöten sürmek haricinde kontur yapmak yada o an göz kapatıcısı dağıtmak istediğimde kullanıyorum. Sentetik kılları yumuşak ve çok sık yapıda fırça genişliği tam kararında olduğu için detay bölgelerde kullanımı çok pratik.


sevgininmakyajdefteri-stiplingbrush-realtec


 Stipling Brush

  Duo - fiber kılları olan bu fırça fondöteni yüze çok daha ince sürmekte  başarılı  ben daha çok bb ve cc kremleri sürmekte kullanıyorum yoğun pigmentli allıkları fazla kaçırma korkusu olmadan da uygulayabilirsiniz.

sevgininmakyajdefteri-makyajsüngeri


Makyaj süngeri

  Benim her indirimde stokladığım makyaj süngeri Gratis ve Watsonslarda çok rahat bulabileceğiniz fiyatına göre  iyi bir makyaj süngeri kuru iken oldukça sert ve küçük ama suyla ıslattığınızda yumuşacık oluyor. Her marka fondötenin yüze çok güzel oturtuyor sivri kısmı ile göz altı kapatıcısını uyguluyorum tampon hareketlerle uyguladığım için fondötenin kapatıcılığını bir tık daha artırıyor  real tec süngere göre hem ucuz hem daha dayanıklı.


  Benim severek kullandığım ve  kusursuz görüntüyü sağladığım makyaj yardımcılarım bunlar. Siz daha iyi sonuç almak neler kullanıyorsunuz makyaja başlarken eliniz ilk hangisine gidiyor?

Sevgilerimle,


2 yorum:

  1. Bu süngerler gerçekten çok başarılı. Fırçayla hiç denemedim,ama sipariş ettim geldiğinde deneyeceğim :) Teşekkürler bilgilendirmeniz için,faydalı bir yazı olmuş..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Fırçayı inşallah sizde beğenirsiniz :)

      Sil